Międzygimnazjalny Konkurs "Święto Matematyki"

Dnia 29 maja 2014 roku odbył się Międzygimnazjalny  Konkurs Matematyczny p.t. „Święto Matematyki”. Konkurs przygotowywany był w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klas drugich i ich opiekunów. Uczniowie klas drugich zaprosili do wspólnej zabawy matematyką rówieśników z sąsiednich gimnazjów:

• Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego z Golubia-Dobrzynia
  • Gimnazjum im. Fryderyka Chopina z Radomina
  • Gimnazjum im. Gen. Józefa Bema z Dębowej Łąki.

Uczniowie przyjechali z opiekunami ,nauczycielami matematyki : Panią Elżbietą Wolniak (Radomin), Panią Agnieszką Zielińską (Dębowa Łąka), Panem Mieczysławem Piątkowskim (Golub-Dobrzyń).

Podczas konkursu odbyła się rywalizacja grupowa i indywidualna.

W rywalizacji  grupowej uczestniczyły  cztery trzyosobowe drużyny. Nasze gimnazjum reprezentowali:

• Karolina Urbańska z klasy II A,
  • Paulina Rysiewska z klasy II A,
  • Dominik Kula z klasy II B.

I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Golubia-Dobrzynia,

II miejsce drużyna z Gimnazjum z Gałczewa,

III miejsce drużyna  z Gimnazjum z Radomina.

W rywalizacji  indywidualnej wzięli udział wszyscy uczniowie biorący  udział w konkursie. W tej części konkursu poszczególne miejsca zajęli :

I miejsce i główną nagrodę – tablet – zdobył uczeń naszego gimnazjum – Dominik Kula z klasy II B,

II miejsce zdobyła uczennica Natalia Nydza z Radomina,

III miejsce zajęła Agata Kołpakowska z Dębowej Łąki.

Komisja Konkursowa

Wręczenie nagród przez Panią Dyrektor- Marię Gregorowicz                     Dominik Kula odbiera główną nagrodę - Tablet

Uczestnicy Konkursu - opiekunowie, organizatorzy

Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub też poćwiczyć rozwiązywanie testów przed egzaminem z matematyki to zapraszam do odwiedzenia stron:

Znajdują się tu arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat wraz z kluczem odpowiedzi.

Na tej stronie znajdziesz zadania do samodzielnego rozwiązywania - testy online wraz z odpowiedziami; łamigłówki i rebusy matematyczne.

Znajdziesz tu informacje dotyczące organizacji i przebiegu konkursu, informacje o nagrodzonych, terminy konkursu.