Wycieczka do Warszawy

Uczniowie  klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie 17 czerwca 2013 r. pojechali na wycieczkę do Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie, którzy w ciągu trzech lat wyróżniali się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce i zachowaniu ale także osiągnięciami sportowymi i aktywnością na rzecz szkoły. Wycieczka finansowana była z funduszy Rady Rodziców gimnazjum, opiekunami byli nauczyciele gimnazjum: p. Maria Gregorowicz, p. Danuta Traczykowska, p. Teresa Łubkowska, p. Marta Traczykowska-Bąk, p. Edward Bartkowski oraz rodzice p. Jolanta Muchewicz, p. Katarzyna Drożdża.

Program wycieczki przewidywał zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejmu RP oraz Złotych Tarasów, położonych obok dworca Warszawa Centralna i Pałacu Kultury i Sztuki. Najwięcej wzruszeń uczniom dała historia powstania warszawskiego, przywołana na lekcji historii przygotowanej przez pracowników muzeum. Uczniowie mogli obejrzeć pamiątki zachowane z powstania, niewątpliwie jednym z ważniejszych przeżyć było przejście podziemnymi kanałami, tak jak to było w trakcie powstania warszawskiego.

Nie mało wrażeń dostarczyło zwiedzanie Sejmu. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć miejsce obrad Sejmu, Wszechnicę Sejmową i kuluary. Atrakcją było telespotkanie, na które zaprosił uczniów wicemarszałek Sejmu p. Jerzy Wenderlich. Miłym zaskoczeniem dla nas okazało się spotkanie  p. Leszka Millera- posła na Sejm RP.

„Złote Tarasy” to miejsce nie tylko na zakupy, ale także miejsce, w którym można  spotkać wielu znanych ludzi. Spotkaliśmy tegoroczne uczestniczki programu ,,TOP MODEL. Zostań modelką” Zuzannę Kołodziejczyk oraz Anię Cybulską  i Marcelę Leszczak i siatkarza reprezentacji Polski- Karola Kłosa.

Uczniowie przed wyjazdem  poznali trasę wycieczki i wyszukali informacje o historii i znaczeniu odwiedzanych miejsc. Samodzielnie poszukiwali i gromadzili wiedzę w oparciu o literaturę. Przez cały czas trwania wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor. Pogoda również nie zawiodła i pozwoliła na przyjemne zwiedzanie Warszawy. Wszyscy uczestnicy wycieczki jednogłośnie uznali ten wyjazd za bardzo udany i owocny w niezapomniane chwile.