Słowem i muzyką malowana ywórczość Czesława Miłosza

Piękno żywego słowa nadal ma dla nas wielkie znaczenie!

W dniu 22 maja 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorskiego „ Słowem i muzyką malowana twórczość Czesława Miłosza”

W szranki konkursowe stanęło 13 uczniów, z których ośmioro zakwalifikowało się na etap wojewódzki. Były to; Madzia  Lala, która zachwyciła jurorów piękną interpretacją wiersza „ Walc”, uzyskując 131 punktów, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jasińska z oryginalną prezentacją utworu „Alkoholik wstępuje w bramę niebios” z 114 punktami, a na trzecim miejscu znalazła się Klaudia Kosińska z pełnym ciepła i delikatności przedstawieniem wiersza „ Do leszczyny”, która otrzymała 110 punktów .

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się również: Madzia Ostrowska, Milena Kościecha, Klaudia Ciepiela, Paulinka Sławkowska i Kasia Bożejewicz. Każda z dziewcząt uzyskała wynik powyżej 100 punktów. To dowodzi, że eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że dziewczyny równie dobrze wypadną na konkursie wojewódzkim.