Konkurs religijny

„BOHATEROWIE BIBLIJNI W EWANGELII ŚW. MARKA”

Konkurs Wiedzy Religijnej w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie.

15 maja 2013 r. w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie odbyła się XIII edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy Religijnej pod hasłem „Bohaterowie Biblijni w Ewangelii sw. Marka.” Do konkursu młodzież przygotowywała się przez kilka tygodni. W okresie przygotowań korzystała z opracowań znajdujących się w  szkolnej bibliotece. Pomoc także uzyskiwali od wychowawców, nauczycieli gimnazjum i organizatorów, w osobach p. D. Traczykowska n-l bibliotekarz, ks. St. Kadziński – n-l religii, Mariusz Fydryszewski – n-l religii i dyrektora p. M. Gregorowicz.

Temat przewodni konkursu został uzupełniony zakresem wiedzy dotyczącej funkcjonowania Kościoła, parafii i zabytków regionu golubsko-dobrzyńskiego.

Zgodnie z regulaminem konkurs składał się z dwóch etapów: etapu pisemnego i ustnego. Do etapu pisemnego przystąpiło 30 gimnazjalistów, reprezentantów wszystkich klas naszego gimnazjum. W etapie ustnym brało udział 10 uczniów: Świderska E., Trawiński D., Leszczyńska A., Chojnacki P., Klugiewicz E., Kosińska K., Kula D., Gutowska M., Cieszyńska A., Więczkowska M., Napiórkowska J.,

Po półtoragodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy XIII edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy Religijnej, którymi zostali:

I miejsce  ex aequo Edyta Świderska – ucz. III D i Monika Gutowska – ucz. II C

III miejsce Martyna Więczkowska – ucz. II C

Finaliści konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe dzięki hojności sponsora, którym był ks. Stanisław Kadziński- proboszcz parafii Lipnica.

Klimat tej uroczystości wprowadził nas zespół naszych uczniów ,,Ona i On”. Przedstawiony program nawiązywał do treści znajdującej się w Ewangelii sw. Marka. Podczas finałowych zmagań konkursu oraz programu artystycznego panowała miła atmosfera. W gronie osób przysłuchujących się i oglądających konkurs było widać wielkie zainteresowanie. Organizatorzy cieszą się bardzo z ilości uczniów biorących udział w konkursie, wysokiego poziomu wiedzy oraz znajomością historii Kościoła z terenu dekanatu golubskiego.

Ten dzień został zakończony wręczeniem  nagród, wspólną modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem.

Ks. Stanisław Kadziński- proboszcz parafii Lipnica i nauczyciel religii w Gimnazjum w Gałczewie.