Konkurs Recytatorski "Idzie jesień przez park"

24 października 2013 r.  w bibliotece szkolnej

zostały zorganizowany etap szkolny

Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Idzie jesień przez park.”

Do  eliminacji konkursu zgłosiło swój udział 23 uczniów; Różalska Angelika, Kosińska Klaudia, Prysiażniuk  Olga, Ciepiela Klaudia, Piskorska Agnieszka, Krawczyk Daria, Szczot Paulina , Sanecka Milena, Różańska Karolina, Michalska Wiktoria, Dulczewski Dominik, Kuczkowski Mateusz, Bojanowska Patrycja, Matyjasik Katarzyna , Ostrowska Magdalena, Laskowska Laura , Stenzel Oliwia, Tylicka Oliwia, Siemienik Marta , Lewandowska Nicola , Lala Magdalena, Marchelek Oliwia, Ługowska Małgorzata.

Celem konkursu było rozpropagowanie twórczości poetów polskich, upowszechnianie kultury języka polskiego, kształtowanie wrażliwości na piękno żywego słowa.

W skład komisji konkursowej weszli:

1. Agnieszka Grabowska- n-l j. polskiego
  2. Marta Traczykowska- Bąk- n-l j. polskiego
  3. Danuta Sołtys – n-l j. polskiego
  4. Hanna Pieczka- n-l j. polskiego
  5. Danuta Traczykowska- n-l bibliotekarz

Wyniki konkursu, tytuły i autorzy wierszy:

I miejsce: Lala Magdalena    -„ Jesień”-  Leopold Staff

II miejsce: Stenzel Oliwia – „Trzy jesienie”- Anna Achmatowa,

Kosińska Klaudia – „O jesieni, jesieni.” Kazimiera Iłłakowiczówna

III miejsce: Różalska Angelika –„ Ostatnie zwiędłe kwiaty…” Leopold Staff

Wyróżnienia otrzymali: Ostrowska Magdalena, Siemienik Marta, Ciepiela Klaudia, Laskowska Laura.

W finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Golubiu-Dobrzyniu  naszą szkołę reprezentowały:  Magdalena Lala,  Stenzel Oliwia, Kosińska Klaudia,  Różalska Angelika .

W finale konkursu, który  odbył  się 27 listopada  2013 r.

w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. F.K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu Klaudia Kosińska zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjum. Uczestników tegorocznej edycji konkursu oceniali: Pani Maria Kurpiel – emerytowany nauczyciel i Pani Małgorzata Kołodziejska – Dyrektor Przedszkola Nr 2. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy, kalendarze oraz pozycje książkowe. Podziękowania otrzymały również szkoły, nauczyciele i bibliotekarze za szczególne zaangażowanie w przygotowanie młodych uczestników do konkursu. Gratulujemy!