DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JEZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GAŁCZEWIE

26 wrzesień 2013

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszym gimnazjum zespół nauczycieli języków obcych zorganizował konkurs plastyczny w kategorii plakat językowy dla klas pierwszych i drugich oraz prezentację multimedialną dla klas trzecich. Komisja konkursowa, której przewodniczyła pani dyrektor Maria Gregorowicz zdecydowała przyznać:

• w kategorii plakatu językowego pierwsze miejsce klasie 2c za plakat „United Kingdom”, drugie miejsce klasie 2b za plakat „Austria” i trzecie miejsce klasie 1b za plakat „Szwajcaria”
  • w kategorii prezentacji multimedialnej pierwsze miejsce przyznano klasie 3a za prezentację „United Kingdom” oraz Nikoli Lewandowskiej z 3b za prezentację „Rosja”

Dyplomy za najlepsze prace zostały wręczone 26 września 2013 podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

Najważniejszym wydarzeniem w ramach obchodów Dnia Języków obcych był turniej wiedzy o krajach, których języków uczymy się w szkole połączony z prezentacją wokalnych umiejętności naszych uczniów, którzy oczywiście prezentowali piosenki w różnych językach. Forma turnieju oparta została na telewizyjnym teleturnieju „1 z 10”. Do turnieju wybrano po dwóch przedstawicieli wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie odpowiadali po kolei na pytania dotyczące polityki, geografii, historii, życia codziennego i kultury krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i Rosji. Po trzech rundach pytań wyłoniono zwycięzców:

• w klasach pierwszych poziom wiedzy był tak wysoki, że pomimo kilku dogrywek nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy. Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać trzy pierwsze miejsca. Zdobyli je: Julia Grabowska 1c, Oliwia Szymańska 1c oraz Wiktoria Michalska z klasy 1b
  • w klasach drugich najlepiej odpowiadała Klaudia Rykaczewska z klasy  2e, drugie miejsce zajęła Patrycja Rybicka z klasy 2e, a trzecie Piotr Frydryszewski z klasy 2c
  • w klasach trzecich zwycięzcą została Monika Gutowska z klasy 3c, drugie miejsce zdobył Miłosz Grochocki z klasy 3b, a trzecie Nikola Lewandowska z 3b

Zwycięzcy uczniowie i klasy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

W trakcie przerw pomiędzy rundami turnieju wystąpili:

v PAULINA SŁAWKOWSKA z klasy , która zaśpiewała piosenkę w języku rosyjskim „Milion purpurowych róż”

v MATEUSZ FAJFER z klasy 3a, który zaśpiewał piosenkę w języku angielskim „Love me tender”

v OLIWIA MARCHELEK z klasy , która zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim „Wie eine Blume”

v ADRIAN KNIETOWSKI z klasy 3a, który „brawurowo” zaśpiewał piosenkę w języku hiszpańskim „Desperado”

v OLIWIA SZYMAŃSKA, ANGELIKA RÓŻALSKA, KLAUDIA GRENDA, ALEKSANDRA POKORA, ROKSANA ŻYCHNIEWICZ - uczennice z klasy 1c, które zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Starship” w języku angielskim

W organizację Europejskiego Dnia Języków Obcych w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie zaangażowali się:

v Pani dyrektor Maria Gregorowicz

v Pani pedagog Grażyna Pasek

v Pani Wiesława Gurtowska

v Pan Grzegorz Florek

v Zespół Języków Obcych w składzie: