Gminny Konkurs "Zdrowie to mój styl"

Sprawozdanie z Gminnego Konkursu "Zdrowie to mój styl" organizowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych i Narkomanii, który odbył się dnia 15.05.014r. w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie.

Celem konkursu była edukacja i kształtowanie prawidłowych postaw dzieci i młodzieży wobec problemu uzależnienia od alkoholu i narkomanii, szczególnie kształtowanie osobistych i społecznych umiejętności chroniących młodych ludzi przed sięganiem po środki uzalezniajace.

Uczestnikami konkursu były 7 - osobowe drużyny z klas trzecich. Uczniowie mieli dwa bloki zadaniowe. Pierwszy z nich dotyczył Kalamburów. Uczniowie mieli przedstawić przysłowia i hasło o zdrowiu w formie kalamburów.

Drugi blok zadaniowy dotyczył budowli przyszłości, czyli "świat moich wartości". Zadaniem drużyny było ułożenie z jak największej liczby cegiełek (kartonów) i umieszczenie na nich jak najwięcej wartości ogólnoludzkich cenionych w życiu.

W konkursie zwyciężyła drużyna z klasy III C i zajęła I miejsce.

1. Magdalena Lala

5. Kacper Wasiewski

6. Małgorzata Ługowska

7. Alina Dziankowska

Nagrodą główną dla szkoły był laptop i ręczny skaner oraz tablet ufundowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także materiały, które zostały wykorzystane podczas konkursu.

Poza tym komisja wręczyła dyplomy, a Pani dyrektor ofiarowała drużynie, która zajęła I miejsce albumy z okazji 10 - lecia gimnazjum, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek oraz punkty dodatnie do oceny z zachowania. Nad całością konkursu czuwała Pani Grażyna Pasek - pedagog szkolny.