Konkurs Wiedzy Religijnej SYN BOŻY W PRZEKAZIE EWANGELICZNYM WG `SW. MATEUSZA”

SYN BOŻY W PRZEKAZIE EWANGELICZNYM WG  `SW. MATEUSZA”

Konkurs Wiedzy Religijnej w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie.

W tradycji Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie jest organizowanie konkursu związanego z wiedza religijną i historią Kościoła.  W dniu 28 maja 2014 r.  odbyła się kolejna, XIV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Myślą przewodnią tegorocznych zmagań konkursowych był „Syn Boży w przekazie ewangelicznym wg sw. Mateusza”.

Do konkursu młodzież przygotowywała się przez kilka tygodni. W okresie przygotowań korzystała z opracowań znajdujących się w  szkolnej bibliotece. Pomoc także uzyskiwali od wychowawców, nauczycieli gimnazjum i organizatorów, w osobach p. D. Traczykowska n-l bibliotekarz, ks. St. Kadziński – n-l religii, Mariusz Fydryszewski – n-l religii i dyrektora p. M. Gregorowicz.

Zgodnie z regulaminem konkurs składał się z dwóch etapów: etapu pisemnego i ustnego. Do etapu pisemnego przystąpiło 28  gimnazjalistów, reprezentantów wszystkich klas naszego gimnazjum. W etapie ustnym brało udział dziwięciu  uczniów: Sławkowska Paulina, Kosińska Klaudia, Trawiński Domink, Sanecka Milena, Rysiewska Paulina, Hamer Wiktoria, Ługowska Małgorzata, Kowalska Dominika, Michalska Wiktoria.

Po półtoragodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy XIV edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy Religijnej, którymi zostali:

I miejsce  zdobył Dominik Trawiński;

II miejsce zdobyła Wiktoria Hamer;

III miejsce Małgorzata Ługowska.

Finaliści konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe dzięki hojności sponsora, którym był ks. Stanisław Kadziński- proboszcz parafii Lipnica i p. Józef Szczęniak, przyjaciel szkoły.

W gronie licznie zgromadzonych osób przysłuchujących się i oglądających konkurs było widać wielkie zainteresowanie. Organizatorzy cieszą się bardzo z ilości uczniów biorących udział w konkursie, wysokiego poziomu wiedzy oraz znajomością Ewangelii i historii Kościoła z terenu dekanatu golubskiego.

Ten dzień został zakończony wręczeniem  nagród, wspólną modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem.

Ks. Stanisław Kadziński- proboszcz parafii Lipnica i nauczyciel religii w Gimnazjum w Gałczewie.