Wycieczka do Warszawy

Dnia 27 maja 2014. odbyła się wycieczka do Warszawy dla uczniów klas trzecich - nagroda za naukę, osiągnięcia w sporcie  oraz pracę społeczną na rzecz szkoły i środowiska . Wycieczka została ufundowana przez Radę Rodziców naszego gimnazjum.

Swoja przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego z przewodnikiem. Zaprezentował nam ciekawe zakątki gdzie dostęp mają tylko drużyny piłkarskie , dziennikarze .  trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, odwiedziliśmy  również strefę VIP, weszliśmy  do loży VIP i przekonaliśmy  się, jaki jest z niej widok. Sprawdziliśmy, w jakich warunkach przebierają się piłkarze przed meczem oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez.

Drugim punktem zwiedzania był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej . Mieliśmy wielką okazję spotkać się z p. Jerzym Wenderlichem – wicemarszałkiem  Sejmu oraz p. Leszkiem Millerem, byłym premierem,  przewodniczącym SLD. prezentują W sali Wszechnicy Sejmowej wysłuchaliśmy skróconego wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Wykład połączony był ze zwiedzaniem wybranych budynków sejmowych: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej, „korytarza marszałkowskiego” oraz Sali Posiedzeń Senatu.

Warszawa zadziwiła nas swoimi zabytkami. Pełni radości i wrażeń wróciliśmy do domu.