"Z MITOLOGIĄ NA TY"

Konkurs mitologiczny

30 maja 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie w ramach projektu edukacyjnego odbył się konkurs mitologiczny pt.: ,,Z mitologią na ty’’. Organizatorami byli uczniowie klasy II e  pod opieką  pani Danuty Sołtys.

Głównym celem było zachęcenie uczniów z naszej szkoły do poszerzenia swej wiedzy na temat mitologii Greków i Rzymian. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas od I do III.

Najpierw zawodnicy przystąpili do napisania dwudziestominutowego testu, który zawierał 15 pytań. W trakcie trwania części pisemnej wyświetlano prezentacje multimedialne: starożytna i współczesna Grecja oraz mitologia w dziełach plastycznych. W jury zasiadało sześć dziewczyn z klasy II e. Następnie nasza koleżanka Paulina Sławkowska zaprezentowała piosenki pt.: ,,Greckie wino’’ i ,,Po słonecznej stronie życia’’.

Do następnego etapu ustnego przeszło szesnastu uczniów. Poziom wiedzy uczestników był dość wyrównany, lecz do kolejnego etapu zakwalifikowało się osiem osób.

Do ostatniego etapu dostały się cztery dziewczyny: Julia Grabowska, Wiktoria Michalska, Dominika Kowalska i Monika Gutowska.

Rywalizacja była zacięta, gdyż dziewczyny były doskonale przygotowane. Najciekawszym momentem była rywalizacja pomiędzy uczennicami Wiktorią Michalską, a Moniką Gutowską.

Wszystkim uczestnikom spodobała się scenografia, a także jednakowe stroje prowadzących. Każdy z organizatorów miał przypiętą wizytówkę, która była flaga Grecji.

Tytuł mistrza zdobyła Monika Gutowska, która otrzymała główną nagrodę, tablet. Pozostałe uczennice zostały nagrodzone książkami.

Sprawozdanie przygotowali:

Patrycja Rybicka