PROJEKT EDUKACYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Projekt tytuł „Germanizmy w języku polskim”. Prace nad projektem trwały od stycznia 2014r. do kwietnia 2014r. Pracując nad zadaniami uczniowie korzystali z różnych źródeł informacji, np. pytali członków rodziny, kolegów i nauczycieli o przykłady germanizmów, szukali wyjaśnień pojęć w słownikach, przeglądali strony internetowe na temat znaczenia słowa ‘germanizmy’ i ich historii pochodzenia.

Efektem pracy był mini-słownik germanizmów, dwie gry językowe z użyciem germanizmów i prezentacja multimedialna zawierająca dokumentację całej pracy nad projektem.

Dnia 2 kwietnia 2014r., w Dniu Otwartych Drzwi w naszej szkole, zaprezentowano publicznie efekty naszej pracy przybyłym szóstoklasistom. Zostali oni zapoznani  z tematem projektu i z efektami pracy. Uczniowie przeglądali mini-słownik, a potem rozpoczęli grę z przygotowanymi przez nas kartami.

Zdaniem uczniów projekt był bardzo ciekawy i interesujący. Mogli się dowiedzieć więcej o germanizmach, projekt umożliwił im również poszerzenie wiadomości dotyczących powiązań języka niemieckiego z językiem polskim. Udoskonalono pracę w grupie, wszyscy współpracowali w miłej, zgodnej i sympatycznej atmosferze nad wyznaczonymi zadaniami.

Uczniowie pracują w grupach nad mini-słownikiem germanizmów

Mini-słownik germanizmów

Dzień Otwartych Drzwi – uczniowie klas szóstych grają w gry Memory