„W 96 Rocznicę Odzyskania Niepodległości”

7.11.2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie odbyła się uroczystość patriotyczna pod hasłem „W 96 Rocznicę Odzyskania Niepodległości”.

Program poetycko-muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada 1918r. przygotowała klasa 3B pod kierunkiem wych. Marzeny Gutmańskiej.

Uczniowie przypomnieli o ważnych wydarzeniach historycznych, które doprowadziły ojczyznę do niepodległości. Piosenki o charakterze patriotycznym przygotowane przez nauczyciela muzyki p. Grzegorza Florka uświetniły całą uroczystość.

Ciekawą oprawą tego wydarzenia był udział harcerzy Gimnazjum pod kierunkiem drużynowego p. Mariusza Frydryszewskiego.

Wydarzenia patriotyczne dają młodzieży możliwość poznania historii państwa polskiego i długiej drogi do niepodległości. Są prawdziwymi lekcjami żywej historii. Prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów dopełniła żywy obraz historii Polski.