Spotkanie z rolnikiem w Szczutowie

Dnia 22 listopada 2014 roku grupa 19 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika,w ramach ścieżki edukacyjnej z przedsiębiorczości, udała się do skomputeryzowanego gospodarstwa rolniczego, Państwa Pietrzak, w Szczutowie.
Najpierw zwiedzili tartak i magazyny rzepaku oraz kukurydzy w Ruszkowie, gdzie uczniowie mierzyli wilgotność zbóż,próbowali śrutować oraz mogli zobaczyć czerwone krowy.
Natomiast w Szczutowie zobaczyli zwierzęta takie jak: świnie i konie oraz zaprezentowano im także nowoczesny sprzęt rolniczy.
Następnie odbyło się pieczenie kiełbasek. Młodzież została poczęstowana także pyszną grochówką i słodyczami.
Dzięki temu młodzież mogła pozyskać pozytywne wzorce w zakresie podejmowania własnej działalności gospodarczej. Zapoznali się z zawodem rolnika, zobaczyli na czym polega ta praca i dowiedzieli się jakie trzeba posiadać predyspozycje do jego wykonywania.

Joanna Foksińska