Finał Interdyscyplinarnego Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pt. „Historia polskiego teatru”

Finał Interdyscyplinarnego Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego
pt. „Historia polskiego teatru”.

W Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie 30 marca 2015 r. odbył się finał Interdyscyplinarnego Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pt. „Historia polskiego teatru”. Opiekunami konkursu byli nauczyciele p. Marzena Gutmańska n-l historii, Marta Traczykowska-Bak n-l j. polskiego, Danuta Traczykowska n-l bibliotekarz.
27 marca obchodziliśmy już po raz 54 Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchodom tego dnia towarzyszył jubileusz 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2015 Rokiem Polskiego Teatru Publicznego, dlatego tegoroczny konkurs dotyczył jego historii, a w szczególności Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
W finale uczestniczyły gimnazja z Golubia-Dobrzynia, Dobrzejewic, Zbójna i Gałczewa. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o teatrze od czasów starożytnych do współczesnych, przypomnienie sztuki teatralnej A. Fredry „Zemsta” i treści lektury pod tym samym tytułem.
Zadania konkursowe odbywały się na dwóch etapach: drużynowym i indywidualnym,. . Turniej drużynowy, w którym brało udział 7 drużyn 3-osobowych. Drużyny rozwiązywały po 8 zadań.

I miejsce uzyskało Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu,

II miejsce Publiczne Gimnazjum ze Zbójna

i III miejsce Zespół Szkół im. Stefana Wyszyńskiego w Dobrzejewicach.

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: Beata Śliżak, Renata Gumińska, Trojan Agnieszka.

Turniej indywidualny, w formie pisemnej, obejmował test ze znajomości tematyki konkursowej.

I miejsce otrzymał Mateusz Pipczyński uczeń Gimnazjum ze Zbójna,

II miejsce Weronika Skonieczna także uczennica ze Zbójna,

III miejsce uczennica Gimnazjumw Gałczewie Wiktoria Michalska.

Wyróżnienie otrzymali Kwiatkowska Zuzanna z Gimnazjum z Golubia-Dobrzynia

i Jachowska Sylwia z Gimnazjum ze Zbójna.

Poziom konkursu w tym roku okazał się bardzo wysoki. Mamy nadzieję, że poprzez udział w konkursie uczniowie zwrócili uwagę na wyjątkową rolę teatru jaką odgrywa we współczesnym życiu naszego kraju.