KLASA SPORTOWA - kontynuacja

Piłka siatkowa dziewcząt

Piłka nożna chłopców

Klasa sportowa

Oferta skierowana dla uczniów aktywnych fizycznie i dbających o rozwój zarówno intelektualny, jak i sportowy.

Dziewczęta korzystać będą ze specjalistycznych treningów piłki siatkowej i tym samym dałączą do pracy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kopernik” Gałczewo, działającego już w strukturach Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Nasze siatkarki zakończyły sezon 2015/2016 z licznymi sukcesami (młodziczki uklasowały się z brązem w III lidze, kadetki zdobyły złoto w II lidze, seniorki zdobyły brąz). Dodatkowo reprezentacja naszego gimnazjum jest trzecią najlepszą w województwie kujawsko-pomorskim.
W sezonie 2016/2017 dziewczęta z gimnazjum będą grały w młodziczkach, kadetkach, juniorkach I seniorkach.

Chłopcy korzystać będą ze specjalistycznych treningów piłki nożnej I reprezentować będą gimnazjum na różnych szczeblach zawodów i turniejów. Chłopcy z naszych klas sportowych należą do Klubu Sportowego
”Saturn” w Ostrowitem i Klubu Sportowego „Zryw” Wrocki.

Klasa oferuje dodatkowo aż sześć godzin zajęć kształcenia sportowego. Zajęcia nie zakłócają harmonijnego rozwoju edukacyjnego.

Opierając się na zajęciach sportowych oferowanych przez szkołę młodzież ma duży kontakt z ruchem i może realizować swoje ambicje sportowe.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i trenerską – instruktorzy oraz trener piłki siatkowej stale doskonalący swoje umiejętności wg najnowszych trendów szkoleniowych.

Treningi odbywają się wyłącznie na nowoczesnej hali sportowej (3 sektory)

z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Młodzież odnosi liczne sukcesy w zawodach sportowych międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

Najlepsi zawodnicy otrzymują powołania do kadry wojewódzkiej.

Organizujemy wyjazdy sportowe.

Uczniowie klasy sportowej otrzymują także stroje sportowe, stypendia.