ZLOT DRUŻYN STRZELECKICH "WATRA" CHEŁMNIE

W dniach od 24 do 26 kwietnia 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli

w Zlocie Drużyn Strzeleckich ,,Watra,, w Chełmnie

pod dowództwem ppłk. ZS Adama Banackiego, komendanta Okręgu Pomorskiego ZS „Strzelec” z Wągrowa.

Do Chełmna zjechały Oddziały między innymi z: Chełmna, Grudziądza, Świecia, oraz nasi uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. M. Kopernika w Gałczewie.

Już od 1 września 2015 r. w naszym gimnazjum, pod patronatem ,,Strzelca”, rusza klasa mundurowa. Szkoła podpisała porozumienie w tej sprawie, ale już teraz mogliśmy zdobywać pierwsze doświadczenie strzeleckie.

W trakcie Zlotu braliśmy udział w konkurencjach na trasie nocnej i dziennej, w tym: pierwsza pomoc i transport rannych, rzut granatem, strzelanie, obsługa broni, zakładanie na czas odzieży ochronnej, zajęcia saperskie itp.

Zlot Drużyn Strzeleckich odwiedził płk. Marek Baranowski z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Poseł na Sejm RP Łukasz Zbonikowski. Logistycznie nad całością czuwał Dowódca Jednostki ppłk. Kazimierz Wołowiec oraz Szef Sekcji Wychowawczej ppor. Robert Wal z 3 Batalionu Drogowo-Mostowego z Chełmna. Końcowym punktem Zlotu było złożenie Przyrzeczenia Strzeleckiego nowych członków Strzelca oraz wręczenie nagród.

Oddział Gimnazjum z Gałczewa zajął III miejsce.

Udział w obozie to niesamowite doświadczenie i wspaniała zabawa.

Dziękujemy i czekamy na kolejne wyjazdy …..