21.09.2015 r. spotkanie z ciekawymi ludźmi.

W roku szkolnym 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewiew obszarze promocji czytelnictwa, jak i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży,pierwszym działaniem było  spotkanie z p. Karoliną Kaźmierkiewicz - byłą  studentką psychopedagogiki, rysownikiem w Wydawnictwie YUMEGARI. Pani Karolina w przystępny sposób opowiedziała o elementach komiksu.Celem spotkania było określenie cech gatunkowych komiksu i sformułowanie jego definicji.Artystka także zaprezentowała prace wykonane  tradycyjnymi technikami (ołówek, tusz). Wszystkie były inspirowane mangą, czyli japońską sztuką komiksu. Drugą część spotkania wypełniło rysowanie przez uczniów  postaci,  z zachowaniem wszelkich form komiksu. Okazało się, że uczestnicy  wykonali świetne  rysunki  komiksowe, które można oglądać na  wystawie w bibliotece szkolnej. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IIIb. Za zorganizowanie spotkania odpowiadała mgr Wiesława Gurtowska- n-l plastyki i mgr Danuta Traczykowska- n-l bibliotekarz.