Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

10,11 października 2015 - pierwsze występy naszych młodziczek i seniorek

W miniony weekend dwie z trzech drużyn UKS-u Kopernik Gałczewo rozpoczęły zmagania w wojewódzkiej lidze KPZPS.

Młodziczki wybrały się na turniej do Mogilna, gdzie zmierzyły się z gospodarzami oraz drużyną z Tucholi.

W pierwszym meczu nasze zawodniczki wygrały z Tucholą 2:1. W kolejnym spotkaniu mierzyły się z gospodarzami. Jednocześnie był to mecz, którego stawką był awans do drugiej ligi. Po gładko wygranym pierwszym secie, ulegliśmy w końcówce drugiego seta. W tie-breaku po zaciętej walne przegraliśmy 13:15.

Mimo porażki jesteśmy zadowoleni z występu naszych dziewcząt, ponieważ to ich I turniej na tym poziomie i na tym szczeblu wojewódzkim.

W niedzielę zespół seniorek wybrał się na mecz 1 kolejki pod wodzą trenera Jerzego Komorowskiego do Lniania, gdzie udało im się wygrać 3:0.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, ponieważ zawodniczki gospodarzy nie oddawały łatwo punktów. Mecz ten obnażył również nasze słabości oraz pokazał, że dziewczyny potrzebują czasu na zgranie się.