Spotkanie literackie „Jan Paweł II, który był pisarzem.”( 22.10.2015 r.)

16 października obchodziliśmy37 rocznicę wyboru na Papieża Polaka   Jana Pawła II, przedtem 11 października przezywaliśmy 15 dzień papieski pod   hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny. 22 października,  Kościół w Polsce obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Właśnie tego dnia przypada rocznica inauguracji Jego pontyfikatu. Ten  wyjątkowy dzień, był okazją  do wspomnienia o literackiej twórczości naszego Rodaka i wysłuchania recytacji i interpretacji prozy i poezji o tematyce religijnej.   Podczas spotkania w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane także eliminacje XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Chmury przeminą, Niebo zostanie.” Zgodnie z regulaminem  Konkursu Recytatorskiego uczestnicy przygotowali dobrowolnie wybrany wiersz lub fragment większego utworu o tematyce religijnej w poezji polskiej, ocenie podlegała  tematyka i stopień trudności oraz  interpretacja utworu, poprawność przekazu i ogólny wyraz artystyczny.  Do  eliminacji konkursu zgłosiło udział 26 uczniów.  Autorami większości wierszy wybranych przez uczestników okazali się ks. Jan Twardowski i Jan Paweł II.Uzyskane wyniki świadczą o wysokim poziomie eliminacji. Pierwsze miejsce uzyskały dwie uczennice: Zofia Dankowska z klasyIIbinterpretując  fragmenty „Tryptyku rzymskiego, Jana Pawła II oraz Angelika Różalska z klasyIIIdfragmenty „Pieśń o   Bogu ukrytym. Jan Paweł II ”. Drugie miejsce z klasy Ib Cieszyńska Magdalena  przybliżając nam „Wybrzeża pełne ciszy. Jana Pawła  II”. Trzecie miejsce przypadło dwom uczennicom Bożejewicz Weronice / IIa i  Kowalskiej  Dominice /IIIb, które recytowały fragmenty Jana Pawła II „Wybrzeża pełne ciszy.”Za recytacje wiersza „Aby się stało.” ks. J. Twardowski Ciechacka Dominika z klasy IIc    i Grabowska Maja z klasy IIIb    za wiersz „Śpieszmy się.”Też ks. J. Twardowski uczennice otrzymały wyróżnienie.