PROFILAKTYKA A TY

Dzień Profilaktyka a Ty

Dzień 7 grudnia w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie był poświęcony profilaktyce uzależnień pt.,,Końcowe odliczanie........ Życie traci się tylko raz. Zajęcia dla młodzieży odbywały się w trzech grupach wiekowych, które przeprowadzili twórcy portalu kulturobranie z Gdyni. Forma zajęć była bardzo interesująca. Młodzi ludzie dowiedzieli się,że poprzez używki można stracić życie a przecież jest ono najcenniejszym darem. Podczas spotkania z młodzieżą prowadzący Andrzej Piasecki w sposób praktyczny przeprowadził zajęcia, używając narkogogli, które miały symulować stan zmysłów osoby odurzonej, czy pod wpływem alkoholu. Każdy uczeń mógł sam doświadczyć jak zmienia się postrzeganie rzeczywistości przed i po zażyciu alkoholu i narkotyków. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Materiały informacyjne nt. uzależnień przekazała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Golubiu-Dobrzyniu. Gimnazjaliści przygotowywali się do dnia profilaktyki wykonując prace plastyczne pod opieką Pani Wiesławy Gurtowskiej. Na lekcjach techniki pod opieką Pani Joanny Foksińskiej wykonywali emblematy stop uzależnieniom, które otrzymali wszyscy uczniowie ,nauczyciele i zaproszeni goście. Po zakończeniu spotkania z młodzieżą odbyło się szkolenie dla nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości.