KONFERENCJA NT. DOPALACZY - WĄBRZEŹNO

Współczesne dopalacze- zjawisko i uwarunkowania, rozpoznawanie zachowań . Udział uczniów Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie  w konferencji w Liceum Ogólnokształcącym im.Zygmunta Działowskiego w Wąbrzeźnie

Dnia  10.12.2015 r. reprezentanci Samorzadu Uczniowskiego w osobach: Jakub Kamiński, Angelika Różalska,Krzysztof Wasielewski  pod opieką pedagoga Grażyny Pasek uczestniczyli w konferencji nt.,,Współczesne dopalacze- zjawisko i uwarunkowania, rozpoznawanie zachowań''organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.Konferencja służyła w szczególności przekazaniu informacji nt. Rozpoznawania zachowań ryzykownych młodzieży w aspekcie zagrożenia dopalaczami oraz negatywnych skutków ich zażywania.Głównym zadaniem było wypracowanie wniosków i rekomendacji dla instytucji,których zadaniem jest działanie w zakresie szeroko pojętej profilaktyki społecznej.Podczas spotkania młodzież uczestniczyła w debacie w dwóch grupach panelowych z udziałem moderatorów nt.,,Jakich niebezpiecznych miejsc powinno się unikać? (w szkole, środowisku lokalnym)
,,Jak chcemy i możemy spędzać wolny czas? (możliwości w szkole oraz okolicy)
Partnerami konferencji byli:
- Starostwo Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego i Starostwo Powiatu Wabrzeskiego;
- Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu i Komenda Powiatowa w Wąbrzeźnie;
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Golubiu-Dobrzyniu i Wąbrzeźnie;
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Golubiu-Dobrzyniu i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wąbrzeźnie
Na zakończenie konferencji młodzież przedstawiła wnioski i rekomendacje do podjęcia działań profilaktycznych przez instytucje.