Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

21 lutego 2016 - seniorki - Gałczewo

W swojej hali zmierzyły się z Sokołem Mogilno. Przegrały 0:3 (14:25; 15:25; 21:25).

Ostatni w tym sezonie mecz rundy zasadniczej trzeciej ligi nie mógł zmienić końcowego układu tabeli. Już przed nim było pewne że Kopernik będzie trzeci w tabeli końcowej. Dlatego też to spotkanie miało charakter rozpoznawczy i miało na celu sprawdzenie sił przed play-off-ami które będą rozgrywane już w najbliższą niedzielę.

Tylko początek pierwszego seta był wyrównany. Kopernik prowadził 5:3 ale później było 9:10 dla Sokoła. Później zespół z Mogilna dobrym serwisem i równie dobrą grą blokiem wysunął się na wyraźne prowadzenie 11:20. Ostatecznie pierwszy set goście wygrały do 14.

W drugim secie sytuacja była podobna. Najpierw 5:2 dla Kopernika ale później wynika zmienił się na 10:15 dla Sokoła. Następnie mogilanki prowadziły 13:20 i ostatecznie zwyciężyły w nim do 15.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Tym razem Sokołowi nie udało się wywalczyć tak wyraźnej przewagi. Gospodynie miały nawet szansę na doprowadzenie do czwartego seta. Wynik był 21:23 dla ekipy z Mogilna. Jednak ostatecznie to Sokół wygrał dwie decydujące piłki i w pełni zasłużenie zwyciężył w tym spotkaniu. Okazja do rewanżu będzie już w niedzielę 28 lutego. Pierwszy mecz play-off-ów odbędzie się w Mogilnie.

KOPERNIK: Sandra Derkowska, Oliwia Stępień, Marta Korzeniewska, Agnieszka Żabińska, Agata Winiarska, Martyna Malcan, Andżelika Różalska, Jolanta Gajewska, Joanna Dąbrowska, Natalia Kopczyńska.