KONKURS O PATRONIE

Konkurs o Patronie Mikołaju Koperniku

Dnia 26.02.2016 odbył się konkurs o patronie szkoły Mikołaju Koperniku.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, którzy poznają życie i twórczość patrona M. Kopernika, nie tylko na godzinach wychowawczych, ale także w rocznicę jego urodzin czy śmierci.

Do konkursu zostali wyznaczeni uczniowie dwóch poszczególnych klas pierwszych.

Razem wzięło udział 10 uczniów, którzy walczyli o zwycięstwo. Walkę dopingowali uczniowie z wychowawcami. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez p. Macieja Jasińskiego (nauczyciel geografii i wychowawca kl. mundurowej 1E) oraz przez p. Marzenę Gutmańską (nauczyciel historii i wychowawca kl. sportowej 1C).

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o swoim patronie oraz o epoce, w której żył i tworzył.

I miejsce zajęła : Maria Kudrej kl. 1C

II miejsce zajął : Maksymilian Jurgielski kl. 1E

III miejsce zajął : Konrad Muchewicz kl. 1D

Bez względu na ilość zdobytych punktów wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy.