Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

5 marca 2016 - Gałczewo - Podwójna wygrana młodziczek Kopernika. Dobre zakończenie sezonu.

Początek pierwszego meczu z ekipą z Włocławka nie był zbyt dobry dla gałczewianek.

Rywalki prowadziły 7:10 ale gospodyniom wyszły potem na prowadzenie 15:11. Nie oddały go do końca seta który wygrały ostatecznie do 15. W drugim gałczewiankom poszło już lepiej. Prowadziły 5:1; 10:2 a później 15:10 i 20:13 żeby w końcu wygrały go do 16.

Mecz z zespołem z Chełmna zaczął się dobrze dla Kopernika. Gospodynie prowadziły 5:3; 10:5; 15:10 a później 20:15. Jednak w tym momencie w ich grze nastąpił przestój. Rywalkom udało się doprowadzić do wyrównania po 23. Na szczęście dwie ostatnie piłki wygrały gospodynie.

Drugi set z Culmenem od początku gałczewianki grały źle. Przeciwnik prowadził 1:5; 2:10 a później 8:15 i 13:20. Niestety Kopernik nie zniwelował już tej straty i przegrał seta do 19.

O tym kto wygra ten pojedynek musiał zadecydować tie break. W nim lepszy początek miały chełminianki. Prowadziły 2:5 a przy przejściu było 7:8 dla Culmenu. Jednak w końcówce zespół z Galczewa przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Młodziczki Kopernika w ten sposób powróciły do trzeciej ligi czyli na szczebel w którym rozpoczynały zmagania w tym sezonie.

KOPERNIK: Joanna Dąbrowska, Natalia Kopczyńska, Anna Targońska, Joanna Grochocka, Weronika Makowska, Wiktoria Klonowska, Julia Pagie, Julia Dudkiewicz, Patrycja Rożalska.