Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

5 marca 2016 - Gałczewo - nasze kadetki:)

Wygrały wszystkie mecze, co jest osiągnięciem nie bagatelnym.

Zdobyły 34 punkty na 36 możliwych. Przegrały tylko pięć setów. Osiem ostatnich meczów wygrały 3:0. Za takie osiągnięcie należą się podziękowania zarówno zawodniczkom jak i trenerowi Jakubowi Filińskiemu.
      Ostatni mecz ligowy z grudziądzką Stalą okazał się być zwykłą formalnością. W pierwszym secie gałczewianki prowadziły 5:2; 10:3 a potem 15:6. Od tego momentu grudziądzanki nie zdobyły już ani jednego punktu. A to oznacza że Kopernik wygrał do 6 co jest jego rekordem w tym sezonie

W drugim secie rozluźnione i uśmiechnięte dziewczyny Kopernika dały trochę luzu rywalkom. Ale cały czas kontrolowały przebieg meczu. Było 10:5; 15:7 a potem 20:13. W końcu wygrały go 25:25. W trzeciej partii było bardzo podobnie. Co prawda Stal prowadziła nawet 4:5 ale później było 15:9 dla gałczewianek. Później prowadziły 20:12 żeby ostatecznie wygrać do 14.

Wygranie II ligi zgodnie z regulaminem rozgrywek oznacza bezpośredni awans do I ligi w następnym sezonie. Gałczewianki w pełni na to zasłużyły albowiem w tych rozgrywkach zwłaszcza w rundzie rewanżowej w której nie przegrały seta biły o klasę wszystkie pozostałe kluby.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Natalia Kopczyńska, Andżelika Różalska, Jowita Jeka, Patrycja Michałów, Jolanta Gajewska, Patrycja Rózalska.