DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Z tej okazji w naszej Szkole odbyło się przedstawienie na temat bezpieczeństwa w Internecie, przygotowane przez klasę 3B, pod opieką nauczyciela informatyki,

p. Joanny Foksińskiej.

Z tej okazji :
- przeprowadzono zajęcia dotyczące cyberprzemocy;
- uczniowie klas I zapoznali się z kodeksem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu;
- wykonano gazetkę z okazji DBI 2016
- uczniom naszej szkoły zaprezentowano prezentację multimedialną, w której przedstawiono inicjatywę DBI.

W ponad stu krajach na całym świecie w miesiącu lutym odbywają się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego Internetu.
Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy.

PRZEDSTAWIENIE SUPER KLASY 3B: