Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

19 marca 2016 - seniorki w Tucholi

Morderczy mecz gałczewianek. Kopernik lepszy w Tucholi.

Seniorki Kopernika Gałczewo rozegrały następny mecz w fazie play-off aktualnego sezonu trzeciej ligi.
W Tucholi spotkały się z tamtejszą Tucholanką. Wynik. Tucholanka – Kopernik 2:3 (25:21; 20:25; 25:22; 24;26; 6:15).

Gałczewianki udały się do Tucholi na pierwszy mecz fazy play-off której stawką na tym etapie jest brązowy medal. Było to bardzo trudne spotkanie w którym każda z ekip miała lepsze i gorsze okresy gry.
W pierwszym secie lepiej rozpoczął Kopernik. Dziewczyny z gminy Golub–Dobrzyń prowadziły 7:10 a potem 13:15. Jednak później rywalki wyszły na prowadzenie 20:17. Gałczewiankom udało się zmienić wynik na 20:21 ale ostatnie piłki należały już do przeciwniczek. Wygrały pięć ostatnich zagrywek i w konsekwencji zwyciężyły w tym secie.

W drugim można było odnotować ogromną zmianę nastrojów. Kopernik prowadził 5:10 ale później było już tylko 13:15 dla gałczewianek. Przeciwniczki niebezpiecznie zbliżały się do Kopernika i w pewnym momencie prowadził on już tylko 19:20. Na szczęście ostatnie piłki wygrała drużyna gości dzięki czemu stan meczu zmienił się na 1:1.
Trzeci set zaczął się bardzo dobrze dla ekipy z Tucholi. Było już 10:6 a później 15:9. Kiedy prowadzenie Tucholanki wzrosło do 20:13 wydawało się że jest już po emocjach. Ale w tym momencie Kopernik zaczął zbliżać się do gospodyń. Wynik zmienił się na 22:18 jednak gałczewiankom nie udało się dojść do przeciwniczek. Rywalki wygrały tego seta trzema punktami

Czwarty set był bardzo emocjonujący. Rewelacyjnie zaczął go Kopernik. Gałczewianki prowadziły 1:5; 5:10 ale później już tylko 13:15. W końcu przeciwniczki doszły zespół z gminy Golub – Dobrzyń i objęły prowadzenie 20:19. Pod koniec seta było punkt za punkt a przy stanie 24:23 Tucholanka miała piłkę meczową. Jednak gałczewiankom udało się wybrnąć z tej krytycznej sytuacji. Wygrały tą piłkę oraz dwie następne dzięki czemu doprowadziły do wyrównania 2:2.

W tie breaku dominowały już tylko dziewczyny z gminy Golub–Dobrzyń. Prowadziły 2:5 a przy przejściu było 5:8 dla Kopernika. Potem podwyższyły wynik na 5:10. Od tej chwili gospodynie uzyskały już tylko jeden punkt. W ten sposób Kopernik po raz trzeci w tym sezonie pokonał ekipę z Tucholi. Jeśli uczyni to po raz czwarty w meczu zaplanowanym na 3 kwietnia w swojej hali wówczas zdobędzie brązowy medal w kończącym się sezonie rozgrywek.

KOPERNIK: Paulina Zalewska, Agata Winiarska, Martyna Malcan, Natalia Kopczyńska, Andżelika Różalska, Oliwia Stępień, Sandra Derkowska, Marta Korzeniewska, Agnieszka Żabińska, Jolanta Gajewska.