24 maja 2016 r. wycieczka do Warszawy

24 maja 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie klas III naszego gimnazjum.  Wycieczka to nagroda za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i aktywność społeczną- reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Wycieczka finansowana jest przez Radę Rodziców gimnazjum. Opiekunami byli wychowawcy klas III: p. Teresa Łubkowska, p. Marta Traczykowska-Bąk, p. Agnieszka Grabowska, p. Ewa Trawińska oraz p. Danuta Traczykowska.
Uczniowie mieli okazję poznać Sejm RP.  Pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu prezentowali  w sali Wszechnicy Sejmowej skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Wykład  był połączony ze zwiedzaniem wybranych budynków sejmowych.
W Muzeum Narodowym uczestniczyli w warsztatach nt. Galeria kontrastów, po 1939 roku.Na podstawie prac najsłynniejszych artystów polskich, m.in.: Andrzeja Wróblewskiego, Tadeusza Kantora, Wojciecha Fangora i Wilhelma Sasnala, poznawali  wielowątkowość polskiej sztuki współczesnej.
Druga grupa pracowała z tematem „Artyści końca XIX wieku”.  Podczas zajęć poznawali  dzieła Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego i Witolda Wojtkiewicza. Każdy z tych artystów współtworzył główne kierunki w sztuce Młodej Polski.
Uzupełnieniem pobytu w Warszawie było  zobaczenie  Pałacu Kultury i Nauki ” PKiN najwyższego  polskiego  zabytku, żyjącego  Muzeum Sztuki Socrealizmu” oraz przebywanie w Złotych  Tarasach – kompleksie  handlowo-biurowo-rozrywkowym znajdujący się w Śródmieściu Warszawy.
Pełni wrażeń i wesołej atmosferze powróciliśmy do domu.