PaT - PROFILAKTYKA a TY - warsztaty prowadzone podczas przystanku PaT w Zespole Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim

PaT -   PROFILAKTYKA  a  TY

Dnia 1.06.2016 r trzynastoosobowa grupa uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie pod opieką pedagoga szkolnego Grażyny Pasek uczestniczyła w warsztatach prowadzonych podczas przystanku PaT w Zespole Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.

Celem programu ,, Profilaktyka a Ty'' jest tworzenie ogólnopolskiej społeczności, promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień.Partnerzy programu:

u Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu

u Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu

Uczniowie uczestniczyli w profilaktycznym spektaklu słowno-muzycznym pt.,,Szukając własnej drogi''.Podczas spotkania wysłuchali wystąpienia przedstawicieli policji nt. Współczesne zagrożenia młodzieży-uzależnienie od internetu.Mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach Sztuka kulinarna w pracowni gastronomicznej, w Rytmicznej obsłudze klienta-klasopracownia hotelarska.Panie policjantki zapoznały  młodzież z pracą  w służbach mundurowych.

Na zakończenie programu odbył się przemarsz ulicami Kowalewa -Pomorskiego i wspólne  wypuszczanie balonów