KONKURS EKOLOGICZNY PT ” BĄDŹ EKO „

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO PT ” BĄDŹ EKO „

21 CZERWCA 2016 R

Celem konkursu było podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy biologicznej , ekologicznej, uwrażliwienie młodzieży na aktualne problemy środowiska . Konkurs adresowany był do chętnych uczniów klas trzecich. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów. Byli to: Julia Gapińska, Milena Sanecka, Wiktoria Michalska, Tomasz Kowalski, Dominika Kowalska. Nauczycielka biologii podała z wyprzedzeniem zakres treści umożliwiający lepsze przygotowanie się do konkursu. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru dotyczących zachowań proekologicznych oraz 77 pytań z luką obejmujących ogólne wiadomości z biologii. Najlepsze wyniki uzyskali: Dominika Kowalska uczennica klasy III B - 56 pkt na 77 pkt możliwych do uzyskania. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Michalska , uczennica klasy III B - 50 pkt / 77 pkt . Trzecie miejsce zajął Tomasz Kowalski , uczeń klasy III B - 47 pkt /77pkt. Powyższych uczniów nagrodzono dyplomami .

Sporządziła nauczycielka biologii: Ewa Jędrzejkowska