SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątania świata „ 2016

pod hasłem „ Podaj dalej ………Drugie życie odpadów „

Tradycyjnie jak co roku porządkowaliśmy najbliższe otoczenie naszego gimnazjum

w Gałczewie.

W akcji brali udział uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami i praktykantką,

p.Kingą Gutmańską.

Jest to akcja na rzecz poszanowanie naszego środowiska.

O godzinie 10.30 na placu przed głównym wejściem do szkoły odbył się apel organizacyjny.

Pani dyrektor Maria Gregorowicz prosiła uczniów ,aby zachowali bezpieczeństwo podczas akcji. Nauczycielka od biologii, p.Ewa Jędrzejkowska przypomniała uczniom kto i kiedy zapoczątkował akcję na świecie. Wspomniała także, iż zebrane odpady zostaną poddane recyklingowi i powrócą do nas jako nowe przedmioty, np. plastikowe doniczki do kwiatów. Nauczyciel od geografii, p. Maciej Jasiński podkreśli, że każdy z nas musi dbać o czystość swojego otoczenia. W szkole na korytarzach jak i w klasach są wystawione kosze do których należy wrzucać papierowe opakowania oraz plastikowe butelki. Jeśli jesteśmy w miejscu gdzie nie ma koszy, puste opakowania zabieramy ze sobą.

Na lekcji 6 uczniowie powrócili na teren szkoły, gdzie odbyło się ognisko oraz pieczenie kiełbasek.

Uczniowie zebrali około 50 worków śmieci oraz starą lodówkę.

Uporządkowano rowy, pobocza, brzeg lasu we wsi Gałczewo, Gałczewko, Owieczkowo.

Pogoda była słoneczna, zachęcała uczniów do pracy na świeżym powietrzu.

16 września 2016 r    koordynator: Ewa Jędrzejkowska