Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

1 padziernika 2016 - Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o „Puchar Borów Tucholskich”

Gałczewianki na ósmym w Tucholi. Pierwsze zmagania kadetek w nowym sezonie.

Najpierw rozegrały cztery spotkania eliminacyjne. Na początku warto zaznaczyć że grano dwa sety bez względu na ich wynik i nie rywalizowano na przewagi. Najpierw z Culmenem Chełmno przegrały minimalnie do 23 i 24. Potem bez większych problemów pokonały Stal Grudziądz wygrywając z nią do 21 i do 17.

Następnym przeciwnikiem ekipy z gminy Golub–Dobrzyń była Tucholanka Tuchola. Najpierw Kopenik pokonał ją w pierwszym secie do 18. Był to najlepszy set w jego wykonaniu. Ale w drugim zagrał najsłabszy w tych zmaganiach i uległ przeciwniczkom do 10. W ostatnim spotkaniu grupowym rywalami gałczewianek była ekipa Krajna Sępólno Krajeńskie. To był mecz bez większej historii a Kopernik ograł rywalki do 19 i do 20. Te wyniki dały mu trzecie miejsce w grupie i prawo gry o lokaty 7-9 w całych zmaganiach. Ponieważ wycofała się na tym etapie ekipa Kamionki Kamień Krajeński zatem Kopernik zagrał z Truso Elbląg. Pierwszego seta przegrał do 15 a w drugim pokonał rywala do 19. Niestety, te cztery piłki zadecydowały o tym że to rywalki uplasowały się na siódmym miejscu a Kopernik był ósmy. Dla dziewczyn z gminy Golub–Dobrzyń był to udany sprawdzian przed nowym sezonem który w I wojewódzkiej lidze kadetek rozpoczną 16 października.

KOPERNIK; Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Maria Kudrej, Joanna Grochocka, Jolanta Gajewska, Martyna Malcan, Julia Pagie, Natalia Kopczyńska, Joanna Dąbrowska.

Wpisowe opłacone zostało ze środków pozyskanych z projektu "Kochamy siatkówkę" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.