1
:
3
TKS-T Budowlani Toruń (25:22, 24:26, 22:25, 23:25)

Tym razem spotkały się w swojej hali z Budowlanymi Toruń. Przegrały 1:3 (25:22; 24:26; 22:25; 23:25).

Fantastyczny i niezwykle emocjonujący mecz rozegrały dziewczyny z gminy Golub–Dobrzyń. I chociaż nie przyniósł on im nawet punktu to każdej z nich należą się ogromne brawa za walkę i determinację w grze jaką okazały dzisiaj. Takiej ambicji mogą pozazdrościć im wszyscy sportowcy. To samo trzeba skierować w kierunku ich trenera Jakuba Filińskiego. Jego praca także została już doceniona między innymi przez władze samorządowe gminy Golub–Dobrzyń. Niedawno z rąk wójta Marka Ryłowicza otrzymał nagrodę za swoją pracę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Mecz z Budowlanymi pokazał jak niewdzięczna i nieprzewidywalna jest siatkówka w wykonaniu dziewcząt w tej kategorii wiekowej. Obie ekipy nie ustrzegły się wielu błędów ale były też mnóstwo akcjo rozegranych z obydwu stron na bardzo wysokim poziomie.

W pierwszym secie kilkupunktową przewagę uzyskały gałczewianki. Było 5:2; 10:6 a następnie 15:12. Później torunianki zbliżyły się na 17:16. Ale Kopernik odskoczył na 20:17. Następnie był remis 22:22. Jednak trzy ostatnie piłki wygrał Kopernik. I to on objął prowadzenie 1:0 w całym meczu.
W drugim secie było jeszcze bardziej dramatycznie. Kopernik prowadził 10:8 a potem 20:16. I od tego momentu niestety zaczął tracić punkty. W końcu był remis 22:22. Potem 23:23. Piłkę setową miał Kopernik. Niestety nie wykorzystał tego. Rywalki zdobyły trzy następne punkty i wygrały seta do 24.
W trzecim gałczewianki zaczęły słabo. W pewnym momencie było już 4:10 dla zespołu z Torunia. Później jednak Kopernik stopniowo doganiał rywalki. W końcu był remis 17:17. Ale potem o jedną dwie piłki lepsze były torunianki. Było 20:21 a później 20:22. W końcu Budowlane wygrały do 21.

W czwartym secie ponownie doskonale rozpoczął Kopernik. Było 5:2; 10:6; 15:10 dla Gałczewa ale później był remis 16:16. Końcówka ponownie była ogromnie denerwująca. 20:18 dla Kopernika a następnie 20:20; 22:22. Jednak dwie następne piłki były dla dziewcząt z Torunia. Kopernik wybronił jeden meczbol jednak drugiego dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń nie były już w stanie i przegrały 1:3 cały mecz.

W nim było widać że zabrakło determinacji w końcówkach trzech ostatnich setów. Ale pomimo tego należy podziękować dziewczynom za taką grę. To dopiero drugi mecz w sezonie. Pomimo że w tej chwili Kopernik jest na ostatnim miejscu w tabeli swoją postawą pokazuje że w każdym spotkaniu jego siatkarki dadzą z siebie wszystko. Brawo dziewczyny – grajcie tak dalej a zwycięstwa przyjdą już niedługo.

Poczęstunek, woda i delegacje sędziowskie opłacone zostały ze środków pozyskanych z projektu "Kochamy siatkówkę" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.