ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I ORAZ DEN

Dnia 13 października br. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem i pasowaniem klas pierwszych. Przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała Pani dyrektor Maria Gregorowicz. Moment pasowania i ślubowania był bardzo podniosły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Julia Pagie i Albert Guzowski dokonali uroczystego pasowania na ucznia. Uczniowie w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, gości zaproszonych, Rodziców powtarzając słowa przysięgi złożyli ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.   Delegacja klasy pierwszej złożyła też kwiaty pod pomnikiem naszego patrona. Następnie wychowawcy klas pierwszych wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich pierwszoklasistów były to niezapomniane chwile, które długo będą mieli w swojej pamięci. Na koniec Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała nauczycielom za trud, serce i ogromny wkład w wychowanie i nauczanie. Po krótkim przedstawieniu w wykonaniu klasy I c zostały wręczone nauczycielom Nagrody Dyrektora. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi oraz symboliczny moment pasowania, nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.