Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

22 października 2016 - młodziczki w Toruniu

Wyniki. Kopernik – Budowlani I Toruń 0:2 (8:25; 8:25). Kopernik – Aleksandria Aleksandrów Kujawski 2:0 (25:19; 25:17).

Pierwszy turniej ligi wojewódzkiej młodziczek narybek Kopernika rozpoczął fatalnie. Właściwie można powiedzieć że mecz z pierwszą ekipę toruńskich Budowlanych po prostu tylko się odbył. Gałczewianki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwniczkami. Obydwa sety oddały praktycznie bez walki. A ponieważ Toruń pokonał Aleksandrię do 16 i do 18 zatem mecz pomiędzy ekipami z Gałczewa i Aleksandrowa nie zapowiadał nic dobrego dla Kopernika.

Na szczęście po raz kolejny okazało się że w siatkówce dziewcząt bardzo trudno cokolwiek przewidzieć z góry. Pierwszy set z Aleksandrią był bardzo zacięty. Było 5:4 dla Aleksandrii potem 8:10 dla Kopernika a następnie 15:14 dla Aleksandrii. Ale przy stanie 19:20 dla Kopernika Aleksandria nie zdobyła już punktu. Gałczewianki wygrały ten set do 19.

Drugi set był już bardziej pod dyktando Kopernika. Gałczewianki prowadziły 4:5; 5:10; 6:15 a potem 11:20. W tym momencie miał miejsce lekki przestój w ich grze. Aleksandria zdobyła pięć piłek. Na szczęście końcówka seta a więc i meczu były już po stronie ekipy z Gminy Golub – Dobrzyń. Kilka dobrych serwisów zakończyły ten set a zarazem cały mecz. W ten sposób Kopernik utrzymał się w czwartej lidze. W sobotę 29 października zagra drugi ale pierwszy punktowany turniej. Jego przeciwnikami będą rezerwy Jokera II Świecie które spadły z trzeciej ligi oraz UKS Czwórka Flormet Włocławek awansujący z piątej ligi.

KOPERNIK: Maria Kudrej, Paulina Kopczyńska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Weronika makowska, Patrycja Różalska, Dominika Kołodziejska, Aleksandra Rydzińska, Julia Kwiatkowska, Dominika Różańska, Maja Stępień, Julia Dudkiewicz.

Transport oraz wyżywienie zawodniczek opłacone zostało ze środków pozyskanych z projektu "Kochamy siatkówkę" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.