TURNIEJ KLAS I

SPRAWOZDANIE Z OTRZĘSIN
 KLAS PIERWSZYCH W ROKU 2016 /2017

7 października 2016 roku w Publicznym Gimnazjum Im. Mikołaja Koprnika w Gałczewie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych pod hasłem „DZIEWCZYNA I CHŁOPAK,  WSZYSTKO NA OPAK”. Na początku pięć wybranych wcześniej osób z klasy II„b” wprowadziło pierwsze klasy w kolejności alfabetycznej na małą salę gimnastyczną. Gdy już wszyscy zajęli swoje miejsca, prowadzący powitali wszystkich zebranych, przedstawili wychowawców klas pierwszych i skład jury. Następnie po krótce wytłumaczyli jak będą wyglądały otrzęsiny.
    Konkurencją pierwszą była prezentacja strojów. Klasy były ubrane następująco: Klasa I „a” była przebrana za księżniczki i książęta, I „b” wcieliła się w tancerzy z lat 70, I „c” przebrała się za aniołki i diabełki, I „d” była kowbojami i damami z dzikiego zachodu, a klasa I „e” zaprezentowała się jako pszczółki i kwiatki.
    Konkurencja druga polegała na odśpiewaniu piosenki tematycznej. Klasa ogólna zaśpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak „Księżniczka”. Matematyczno – przyrodnicza napisała przeróbkę piosenki „Mamma Mia” Abby. Klasa językowa sparodiowała piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego. Sportowa śpiewała przerobioną wersję piosenki „ Przez twe oczy zielone” zespołu Akcent. Klasa mundurowa zaśpiewała wymyśloną przez nich piosenkę do podkładu muzycznego tego samego utworu, co klasa I „d”.
             W następnej konkurencji uczestnicy otrzęsin musieli zaprezentować zrobiony przez nich plakat. Wszytkie plakaty były bardzo ładne i każdemu się podobały, ale najwięcej punktów zdobyła praca klasy I „d”.
          Kolejnym wyzwaniem był quiz wiedzy o szkole. Prowadzący zadawali pytania po dwóm intelektualistom z każdej klasy.
          Piątym zadaniem była prezentacja talentów klasowych. I „a” zatańczyła i zaśpiewała piosenkę „ Mydełko Fa”. I „b” zatańczyła Makarenę , Ic- zatańczyli Belgijkę Id- wykonała układ taneczny, Ie- zaprezentowali własny układ choreograficzny.

Szóstą potyczką klas pierwszych była próba zmysłu smaku. Uczniowie podchodząc pojedynczo musieli wypić tajemniczą miksturę(mleko z czosnkiem) i napisać skład wypitej mikstury na karteczkach. Komisja przyznawała każdemu punkty i po ich zliczeniu wyłoniono zwycięską klasę.
    W części podsumowującej ogłoszono wyniki poszczególnych konkurencji i podano która klasa wygrała tegoroczne potyczki pierwszoklasistów. Zwyciężyła klasa Id.
Następnie oficjalnie powitano uczniów klas pierwszych, jako pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej, jednocześnie gratulując im posiadania dużej  wiedzy i odwagi, a w szczególności olbrzymiego poczucia humoru.

Julia Kuczkowska, Zuzanna Pniewska i Martyna Sławkowska z kl. 2b