SPOTKANIE LITERACKIE Z JANEM PAWŁEM II

Spotkanie literackie z Janem Pawłem II.

20-21  października w bibliotece szkolnej Gimnazjum w Gałczewie już po raz drugi odbyło się „Spotkanie literackie z Janem Pawłem II.” Październik to miesiąc, w którym obchodzimy wiele wydarzeń związanych z Janem Pawłem II.  Rocznicę wyboru na papieża, dzień papieski i liturgiczne wspomnienie Jego Osoby. Ten  wyjątkowy miesiąc, jest  okazją  do wspomnienia o literackiej twórczości naszego Rodaka i wysłuchania recytacji i interpretacji prozy i poezji o tematyce religijnej.   Na to spotkanie Karol Celmer, uczeń  klasy IIIc, przygotował piosenkę „Alleluja” a chór szkolny „Barkę.”Podczas spotkania w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane eliminacje XII Regionalnego  Konkursu Recytatorskiego „Chmury przeminą, Niebo zostanie.” Zgodnie z regulaminem  Konkursu Recytatorskiego uczestnicy przygotowali dobrowolnie wybrany wiersz lub fragment większego utworu o tematyce religijnej w poezji polskiej, ocenie podlegała  tematyka i stopień trudności oraz  interpretacja utworu, poprawność przekazu i ogólny wyraz artystyczny.  Do  eliminacji konkursu zgłosiło udział 30 uczniów.  Autorami większości wierszy wybranych przez uczestników okazali się ks. Jan Twardowski i Jan Paweł II.Uzyskane wyniki świadczą o wysokim poziomie eliminacji.  Pierwsze miejsce uzyskały dwie uczennice: Zofia Dankowska z klasyIIIboraz Patrycja  Różalska z klasyIIc.  II miejsce przypadło Wojciechowi Figurskiemu, kl. IB. Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie: Kacper Zieliński  z klasy IIIc, Małgosia Skrzyniecka, Bartosz Szefler,  z kl. IIb, Julia Wesołowska z kl. Ic, Karolina Różańska z kl. Ie, oraz Weronika Bożejewicz z klasy IIIa.