Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

19 listopada - młodziczki w Mogilnie

SIATKÓWKA Gałczewianki wygrały trzecią ligę

Dobry turniej młodziczek Kopernika

Czwarty w tym sezonie turniej ligowy mają za sobą młodziczki UKS Kopernik Gałczewo.

Tym razem dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń udały się na zmagania do Mogilna.

Wyniki. Kopernik – Culmen II Chełmno 2:0 (25:23; 25:22). Kopernik – Sokół Mogilno 2:0 (25:16; 25:12). Gałczewianki awansowały do drugiej ligi wojewódzkiej.

Spory sukces odniosła najmłodsza ekipa Kopernika Gałczewo. W Mogilnie udało się jej wygrać dwa mecze na szczeblu trzeciej ligi i tym samym wywalczyć awans do drugiej ligi. W historii klubu z Gałczewa jest to dopiero drugi tego typu przypadek. Pierwszy miał miejsce dokładnie dwa lata temu w listopadzie 2014 roku. Wówczas Kopernik awansował na drugi szczebel rozgrywek w młodziczkach tylko na jeden turniej. Należy wierzyć w to że tym razem będzie inaczej.

W pierwszym meczu z ekipą z Chełmna Kopernik bardzo szybko wypracował sobie wyraźną przewagę. Było 10:3 a potem 15:10 dla ekipy z Gałczewa. Przy stanie 20:16 wydawało się że wygrana przyjdzie łatwo. Niestety rywalki zdołały wyrównać na 21:21. Na szczęście pomimo nacisku ze strony chełminianek gałczewianki zdobyły w końcu zwycięski punkt w tym secie.

Drugi był bardzo wyrównany. Najpierw Kopernik prowadził 5:2 a potem było 9:10 i 14:15 dla Culmenu. Ale później na prowadzenie znowu wyszły gałczewianki. Było 20:17 dla nich a ostatecznie wygrały całego seta do 22.

W meczu który został rozegrany później Culmen II pokonał 2:1 Sokoła Mogilno. Był to korzystny wynik dla Kopernika albowiem nawet przegrywając 2:1 z gospodyniami i tak uzyskałby on awans do drugiej ligi.

Na szczęście w meczu z Sokołem szybko okazało się że wszelkie tego typu spekulacje są zupełnie niepotrzebne. Gałczewianki szybko zaczęły wyraźnie prowadzić. Było 15:12 ale później już 20:13 dla Gałczewa. W końcu pierwszy set zakończył się wygraną Kopernika do 16.

W drugim dominacja gałczewianek była ogromna. Prowadziły 5:2; 10:5 i 15:8. Potem zdobyły pięć kolejnych punktów nie tracąc żadnego. Ostatecznie tego seta wygrały do 12.

Dziewczynom należą się ogromne brawa za ten wyczyn. Zwłaszcza w meczu z Sokołem gdzie już poczuły się wyluzowane w tej hali zaprezentowały bardzo dobrą siatkówkę jak na tą kategorię wiekową. Teraz w sobotę 3 grudnia turniej w drugiej lidze. Tym razem ich rywalami będą dwa kluby włocławskie: UKS Czwórka Flormet i WTS Włocławek. Nie wiadomo jeszcze gdzie będą miały miejsce te zmagania.

Transport oraz wyżywienie zawodniczek opłacone zostało ze środków pozyskanych z projektu "Kochamy siatkówkę" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.

KOPERNIK: Agata Foskińska, Julia Kwiatkowska, Maja Stępień, Dominika Rózańska, Patrycja Rózalska, Maria Kudrej, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Julia Pagie, Paulina Kopczyńska, Julia Dudkiewicz.