"NA PLANIE FILMOWYM"

9 listopada 2016 r. uczniowie klasy Ic wraz z nauczycielem języka polskiego- mgr Martą Traczykowską-Bąk pojechali do Kina Cinema City w Toruniu na nowoczesną autorską lekcje języka polskiego „ Na planie filmowym.” Poznali: Co to jest plan filmowy. Jakie rodzaje planów wyróżniamy. Czym jest scenografia. Kto bierze udział w powstawaniu filmu. Podczas zajęć rozróżniali różne zagadnienia filmowe oraz osoby biorące udział w tworzeniu dzieła filmowego. Obejrzeli film pt. „Osobliwym domem pani Peregrine.” z gatunku filmów przygodowych- fantasy . Wizjonerski reżyser Tim Burton, twórca ”Batmana”, ”Alicji w krainie czarów” oraz ”Charlie’ego i fabryki czekolady”, przedstawił ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa.

Celem udziału w nowym projekcie z zakresu edukacji filmowej jest wykształcenie w młodej widowni postawy krytycznego odbiorcy tekstów kultury. Jest to działanie w obszarze promocji czytelnictwa, jak i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży realizowane na terenie naszego gimnazjum przez mgr Danutę Traczykowską- n-la bibliotekarza. Nasza wycieczka spełniła swoją rolę, jak również oczekiwania wszystkich uczestników, którzy w aktywny i pełen pasji sposób angażowali się w realizację jej programu.