Konkurs ortograficzny

o Pióro Wójta Gminy
Golub-Dobrzyń

Konkurs ortograficzny w naszym gimnazjum trwał od października 2016 roku do kwietnia 2017 r.
Brali w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Co miesiąc gimnazjaliści pisali dyktando z określonej zasady pisowni. Następnie każdego miesiąca wyłaniani byli mistrzowie i w nagrodę ich nazwiska umieszczaliśmy na stronie internetowej szkoły oraz gazetkach.
Celem konkursu było kształcenie u młodzieży nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz rozbudzenie zainteresowania pięknem języka ojczystego.
Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Golub-Dobrzyń.
Finał konkursu odbył się 31.05.2017r. o godzinie 10:30. Spośród 13 uczniów piszących dyktando konkursowe wyłoniono zwycięzców.

I miejsce – Cieszyńska Magdalena/ IIb – Pióro Wójta Gminy
II miejsce – Socha Kornel/ Ib – Pióro Dyrektora Gimnazjum
III miejsce – Rutkowska Karolina/ IIIb – Pióro Polonistów Gimnazjum

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia:

Węglerska Weronika – IIIb
Targońska Anna – IIId
Szarszewska Daria – Ib

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i cząstkową ocenę celującą z języka polskiego.

Agnieszka Grabowska