Regionalny Konkurs Poezji Religijnej „Chmury przeminą, niebo zostanie”

Już po raz dwunasty odbył się

Regionalny Konkurs Poezji Religijnej „Chmury przeminą, niebo zostanie”.

Jest on organizowany przez MiPBP w Golubiu-Dobrzyniu przy współpracy Parafii pw św. Katarzyny w Dobrzyniu. Corocznie bierze udział w konkursie młodzież, która prezentuje wiersze polskich poetów o tematyce religijnej. Po prezentacji utworów w kościele grupa młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej odwiedza ciekawe miejsca kulturalne i historyczne naszego miasta i powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali:

Zofia Dankowska, Patrycja Różalska i Wojciech Figurski.

Do konkursu przygotowywali uczestników nauczyciele języka polskiego: Danuta Sołtys, mgr Hanna Pieczka, mgr Agnieszka Grabowska, mgr Marta Traczykowska Bąk. Eliminacje do konkursu w naszym gimnazjum miało charakter spotkania literackiego z Janem Pawłem II. Brało w nim udział 32 uczestników. Jest to także działanie w obszarze promocji czytelnictwa, jak i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży realizowane na terenie naszego gimnazjum przez mgr Danutę Traczykowską- n-la bibliotekarza.

Jury w składzie zasiedli: Anna Górna – Hossa, Ks. Wiesław Jóźwiak, Lidia Krzyżek i Krzysztof Pieczka, którzy wyłonili najlepszych uczestników i przyznali:

w kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce – Patrycji Różalskiej- uczennicy klasy II c

za recytację wiersza Krzysztof Mrowiec „ Madonno.”

Młodzież miała możliwość wejść na wieżę kościoła w Golubiu i tutaj podziękowanie kierujemy w stronę Pana Zygmunta Błaszczyka, który opowiadał o historii kościoła.
Urząd Miasta i Dyrektor Zespołu Szkół – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu pomogli w ufundowaniu wyróżnień.

Współpracą wspierali ten konkurs też: Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia, Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego i Wójt i Sekretarz Gminy Golub-Dobrzyń.