JESIENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ

Jesienne spotkanie z poezją.

Czym urzeka nas piękno jesieni? Urokiem złotych jesiennych liści migocących w blasku słońca, czy może listopadową zadumą? Ciepłem barw tulących się do szarej ziemi, czy pierwszymi przymrozkami zapowiadającymi chłód nadchodzącej zimy? Jesień. Ta pora roku zawsze fascynowała poetów. Z owego zachwytu powstały najpiękniejsze wiersze Skamandrytów: Tuwima, Lechonia, Wierzyńskiego, Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Iwaszkiewicza, a także ich wielkiego mistrza – Leopolda Staffa. Jesień urzekła również uczniów gimnazjum. Dlatego zorganizowali 17 listopada 2016 r. Jesienne spotkanie z poezją – otwarte spotkanie poetyckie dla wszystkich chętnych, przygotowany przez młodzież pod opieką biblioteki szkolnej, w ramach kolejnych działań promujących czytelnictwo. Był to także etap szkolnEGO Konkursu Recytatorskiego „Idzie jesień przez park.” Patrycja Różalska, Natalia Rutkowska i Weronika Bożejewicz zachwyciła uczestników spotkania swoją interpretacją wierszy. Gratulujemy.