Otrzęsiny klas I

OTRZĘSINY 2012- POLIGON WOJSKOWY

Dnia 4 października 2012 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Imprezę w ramach projektu edukacyjnego przygotowali uczniowie klasy IIA z wychowawczynią,  p.Ewą Napolską. Tematem przewodnim w tym roku był poligon wojskowy. „Pierwszacy” musieli się gruntownie przygotować, obowiązywał ubiór stylizowany na żołnierski, każda klasa musiała też wcześniej napisać swój hymn oraz uroczyście go odśpiewać. W jury zasiadły :p.Maria Gregorowicz (dyrektor szkoły), p. Katarzyna Drożdża (przewodnicząca Rady Rodziców), p.Magdalena Krajnik (nauczyciel) oraz Anna Wojciechowska (przewodnicząca samorządu szkolnego).  Szeregowcy, czyli nasi najmłodsi koledzy mieli do wykonania wiele zadań o tajemniczo brzmiących nazwach: rozpoznanie terenu, desant, strzelec wyborowy i inne. Ku wielkiej uciesze wszystkich patrzących nic nie okazywało się tym na co liczyli nasi szeregowcy… Desant okazał się skokiem z plecakiem Hello Kitty na plecach, strzelanie odbywało się w kultowych okularach a’la Harry Potter, a rozpoznanie szkoły po jednej paprotce okazało się dużo trudniejsze niż zawodnicy zakładali. Uczniowie mieli też do pokonania tor przeszkód oraz do zbudowania czołgi.  Najważniejsze jest jednak to, że zarówno klasa druga, która zajmowała się przygotowaniem otrzęsin, jak i uczniowie klas pierwszych, fantastycznie się spisali. Na koniec wszyscy szeregowi złożyli przysięgę na „wierność jednostce”.  Szczęśliwym i zasłużonym zwycięzcą została klasa IB z wychowawczynią, p. Marzeną Gutmańską. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i z niecierpliwością wyczekujemy przyszłorocznej imprezy.

Opracowała:  mgr Ewa Napolska