WYCIECZKA DO BERLINA

Wycieczka do Berlina

W dniach 15-16 grudnia 2016r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Berlina.

W wycieczce uczestniczyło 41 uczniów i absolwentów naszego gimnazjum. Organizatorem była p. Helena Broszniewska.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie spędzali czas na Tropical IslandTropikalnej Wyspie, która słynie z licznych zjeżdżalni, wodospadów, grot skalnych, morskich prądów, rwących rzek i wielu innych fascynujących atrakcji. Na piaszczystych plażach, można było znaleźć liczne leżaki i miejsca do wypoczynku. Wewnątrz Tropical Island podziwiać można było bujną roślinność tropikalną, jak również różne gatunki zwierząt. Oprócz tego uczniowie mogli skorzystać z barów, restauracji, pasaży handlowych, strefy sauny i masażu. Wilgotność powietrza na wyspie wynosiła 40-60%, a temperatura wody ok. 28-30 stopni C. Dodatkową atrakcją była, otwarta dopiero w maju 2016r. była, owarta dopiero w maju 2016r,, strefa Amazonia – rozległy obszar rekreacyjny na wolnym powietrzu, którego woda osiągała przyjemne 31 stopni.

Wieczorem uczestnicy wycieczki udali się na obiadokolację, a następnie do miejsca zakwaterowania w Słubicach.

Drugiego dnia wycieczki, po pysznym śniadaniu, uczniowie zwiedzali Berlin. Przewodnik, pan Marek, opowiadał o Bramie Brandenburskiej oraz budynku parlamentu Reichstagu, placu Aleksandra, pomniku ofiar Holocaustu, placu Poczdamskim i Sony Center, katedrze berlińskiej i historii Berlina. Z okien autobusu można było zobaczyć fragmenty muru berlińskiego i Check Point Charlie. Czas z przewodnikiem zakończyła wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym na placu Aleksandra, gdzie uczniowie mogli spróbować specjałów świątecznych lub nabyć ozdoby bożonarodzeniowe czy drobne upominki.

Ostatnim punktem wizyty w Berlinie było zwiedzanie Muzeum Techniki. W kilku budynkach można odwiedzić szesnaście stałych ekspozycji dotyczących między innymi technologii wytarzania papieru, tekstyliów, transportu (kolej, samoloty, statki), browarnictwa czy przemysłu farmaceutycznego i chemicznego, filmu i fotografii, telekomunikacji.

W godzinach nocnych uczniowie dotarli bezpiecznie do Golubia-Dobrzynia.