Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

6 stycznia 2017 - seniorki w Toruniu

Seniorki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w rozegranym w Toruniu turnieju zorganizowanym przez tamtejszy klub akademicki.

Najpierw w fazie grupowej zmierzyła się właśnie z ekipą reprezentującą toruński uniwersytet. W pierwszym secie rywalki szybko objęły wyraźne prowadzenie. Było 1:5 a później 9:10 dla torunianek. Następnie gospodynie prowadziły już 15:20. Jednak w końcówce seta gałczewianki zbliżyły się do rywalek. Było 24:24. Niestety decydujące piłki rywalki wygrały właśnie do 24.

W drugim secie wyraźnie prowadziły torunianki. Co prawda nie od samego początku albowiem najpierw było 5:4 dla Kopernika ale później już AZS wyszedł na prowadzenie 7:10 i 10:15. Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta do 18 i cały mecz 0:2.

W drugim spotkaniu fazy grupowej gałczewianki zmierzyły się z ligowym rywalem Spartakusem Lniano. W pierwszym secie wygrały do 22. Niestety w drugim było już o wiele gorzej. Jeszcze był wynik 9:10 dla Spartakusa ale później ekipa z Lniana już była lepsza. Spartakus wygrał tego seta do 13.

W tie breaku lepiej zaczął Kopernik. Było 5:2 a później przy przejściu 8:6 dla ekipy z Gałczewa. Jednak końcówka seta była już dla ekipy z Lniana. Ostatecznie Spartakus wygrał ten mecz 2:1.

A to oznaczało że Kopernik może rywalizować jedynie o miejsce piąte w całych zmaganiach. W meczu o tą lokatę zmierzył się z drużyną Zryw Volley Iława. W pierwszym secie tego pojedynku prowadzenie często się zmieniało. Najpierw Kopernik prowadził 8:10 ale później było 15:11 dla Zrywu. Pod koniec seta Gałczewo ponownie wyszło na prowadzenie 19:20. Jednak końcówka była bardziej szczęśliwa dla przeciwniczek. Wygrały tego seta do 23.

W drugim początek był dla Kopernika. Było dla niego 0:5; 5:10 a później 13:15. Niestety od tego momentu zmieniło się prowadzenie. Rywalki zdobyły kilka punktów pod rząd i zmieniły rezultat na 20:15. Ostatecznie wygrały seta do 19 i cały mecz do 2:0.

Trzy porażki nie oznaczają że Kopernik grał bardzo słabo. Ale do ligi jego siatkarki muszą jeszcze poprawić swoją grę chcąc uzyskiwać w niej lepsze wyniki.

KOPERNIK: Alina Krawczyk, Anna Drażdżewska, Karolina Mączko, Agata Winiarska, Paulina Zalewska, Martyna Malcan, Andżelika Różalska, Joanna Gajewska, Agnieszka Żabińska.