Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

14 stycznia 2017 - młodziczki Aleksandrów Kujawski

Gałczewianki utrzymały się w trzeciej lidze

Młodziczki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w ósmym w tym sezonie turnieju ligi wojewódzkiej.

Tym razem turniej na szczeblu trzeciej ligi miał miejsce w Aleksandrowie Kujawskim.

Wyniki. Kopernik – Spartakus Lniano 2:0 (26:24; 25:15).

Kopernik – Aleksandria Aleksandrów Kujawski 0:2 (12:25; 15:25).

Ósmy w tym sezonie turniej z udziałem młodziczek Kopernika Gałczewo nie był dla nich zbyt udany. Dziewczęta z gminy Golub – Dobrzyń wykonały zadanie minimum jakim było utrzymanie się w trzeciej lidze ale ich gra podobnie jak przed tygodniem pozostawiała wiele do życzenia.

W pierwszym meczu z ekipą Spartakusa początkowo przegrywały 3:5. Później udało im się nieznacznie prowadzić. Było 10:8 a później 15:14 dla Kopernika. Ale potem ponownie do głosu doszły dziewczyny z powiatu świeckiego. Spartakus prowadził 18:20 a później 21:24. Na szczęście ostatnie pięć piłek udało się wygrać Kopernikowi dzięki czemu objęły prowadzenie 1:0.

W drugim secie przewaga gałczewianek była już bardziej wyraźna. Prowadziły 10:5 a później 15:8 i 20:13. Ostatecznie pokonały przeciwniczki do 15.

W drugim meczu Kopernik spotkał się z gospodyniami z Aleksandrowa. W tym sezonie z tą drużyną gałczewianki do tej pory dwukrotnie wygrały i to bardzo wyraźnie. Niestety, już od samego początku pierwszego seta była widoczna wprost ogromna przewaga gospodyń które wyraźnie bardzo dobrze czuły się w swoim obiekcie. Szybko było 1:5; 2:10 4:15 dla Aleksandrowa. W pierwszym secie Kopernik w ogóle nie nawiązał walki i ostatecznie przegrał go do 12.

Dziewczęca siatkówka nauczyła wszystkich widzów że taka wygrana w pierwszym secie o niczym jeszcze nie świadczy. Jednak tym razem ta reguła nie znalazła potwierdzenia. Ponownie przewaga rywalek była ponownie bardzo duża. Aleksandria prowadziła 1:5; 5:10 a potem 9:15. Przy stanie 13:20 było wiadomo że już tylko cud może zmienić wynik meczu. Cudu nie było i przeciwniczki wygrały ostatecznie do 15.

Po turnieju niezadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener Jakub Filiński który po turnieju powiedział Pomorskiej:

- Dzisiaj dziewczyny zagrały zupełnie bez walki. W pierwszym meczu tylko szczęście pod koniec pierwszego seta pozwoliło nam wygrać. W drugim nie było już nic z naszej strony. Szwankował dosłownie każdy element gry. Widać że pod koniec sezonu drużyna wyraźnie obniżyła loty. Przykry jest też fakt braku liderki w zespole która wzięłaby na siebie ciężar gry w trudnych momentach.

KOPERNIK: Maja Stępień, Aleksandra Rydzińska, Agata Foksińska, Julia Dudkiewicz, Dominika Różańska, Patrycja Różalska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Paulina Kopczyńska.