EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2012

Jak co roku w naszej szkole w dniun26 września organizowany jest Europejski Dzień Języków Obcych. Tym razem nauczyciele językowcy przygotowali konkurs wiedzy dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Trzyosobowe drużyny musiały odpowiadać na pytania z każdej kategorii: angielski, niemiecki i rosyjski. Pytania dotyczyły zarówno języka jak i kultury, geografii, historii            a nawet kuchni narodowych. Pomiędzy poszczególnymi rundami czas nam umilały nasze zdolne koleżanki i koledzy. Mateusz Fajfer zaśpiewał piosenkę po niemiecku, Adrian Knietowski po włosku, Ania Wojciechowska śpiewała po rosyjsku a dziewczyny z klasy IIID wspólnie przedstawiły nam piosenkę „Wonderful World”. Natomiast dziewczyny z klasy trzeciej zatańczyły dla nas.

Wśród klas trzecich niekwestionowanym zwycięzcą była klasa IIID. W skład drużyny wchodziły: Milena Kościecha, Patryk Sokołowski i Łukasz Kamiński.

Wśród klas drugich emocje były większe, gdyż zwycięzca został wyłoniony dopiero w dogrywce. Uczniowie klasy IIA i IIB walczyli dzielnie, ale konkurs ostatecznie wygrała drużyna klasy IIB w składzie: Nikola Lewandowska, Miłosz Grochowski i Dawid Michałów.

Spośród klas pierwszych zaskoczeniem był stopień przygotowania uczniów z klasy IC, której drużyna bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie wylosowane pytania i nie miała godnych siebie przeciwników.

Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją czuwali nauczyciele uczący w naszej szkole języków obcych, czyli: język niemiecki-p.Anita Żydziak, język rosyjski: p.Sławomir Beyger, język angielski: p.Jacek Uzarewicz, p. Olena Broshnievska i p. Ewa Napolska, która zajęła się również prowadzeniem imprezy.

Opracowała: mgr Ewa Napolska