Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

15 stycznia 2017 - kadetki w Gałczewie

Ostatni w regularnym sezonie mecz w I lidze kadetek rozegrały siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem u siebie spotkały się z Jokerem Świecie. Przegrały 1:3 (16:25; 23:25; 25:12; 19:25).

Pomimo porażki bardzo dobry mecz rozegrały kadetki Kopernika. Rywal który bez żadnego problemu ograł je w Świeciu tym razem o mały włos nie przegrał bardzo ważnego dla siebie spotkania. Gałczewianki zagrały niezwykle ambitnie i naprawdę za ten pojedynek należą im się ogromne brawa. Do szczęścia zabrakło naprawdę bardzo niewiele.

Tylko w pierwszym secie była widoczna lekka przewaga Jokera. Zespół ze Świecia prowadził 3:5; 8:10 a później 10:15. Ostatecznie wygrał go do 16.

W drugim secie początek był dla Jokera. Prowadził 1:5 a później 9:10. Następnie wynik zmienił się na 11:15 dla Jokera. Ale potem Kopernik doszedł rywala i był remis 20:20. Potem każdy z zespołów zdobywał po punkcie. Ostatecznie Joker wygrał tą partię do 23.

W trzecim secie od samego początku wyraźna była przewaga Kopernika. Dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń prowadziły już 5:1 a potem 10:6. Później wyszły na prowadzenie 15:7. Od tego momentu rywalki nie grały już praktycznie nic. Przez to Kopernik wygrał seta do 12.

Początek czwartego seta ponownie był dla Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:2 ale z czasem do głosu zaczęły dochodzić przeciwniczki. Wynik zmienił się na 8:10 a potem 12:15. Pod koniec seta był rezultat 19:20. Niestety, następne pięć piłek wygrały dziewczyny ze Świecia i pokonały gospodynie w tym secie do 19. Kopernik przegrał dziewiąty z dziesięciu meczów tego sezonu. Jednak tym razem można być dumnym z postawy gałczewianek. Regularny sezon pokazał że gdy wespną się na wyżyny swoich umiejętności wówczas mogą urwać seta każdej ekipie oprócz bydgoskiego Pałacu. Zdecydowanie lepiej szło też im w swojej hali. Teraz w najbliższym czasie czeka je turniej barażowy. Wezmą w num udział ekipy WTS Włocławek, Spartkaus Lniano, Culmen Chełmno i Kopernik Gałczewo.

KOPERNIK: Paulina Kopczyńska, Natalia Kopczyńska, Patrycja Rózalska, Andżelika Rózalska, Joanna Dąbrowska, Agata Makowska, Wiktoria Klonowska, Jolanta Gajewska, Julia Pagie, Martyna Malcan.