Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

19 stycznia 2017 - sparing kadetek Gałczewo z zawodniczkami UMK

Kadetki UKS Kopernik Gałczewo zagrały spotkanie kontrolne.

Tym razem ich przeciwniczkami były studentki z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wynik. AZS UMK Toruń – Kopernik 3:2 (25:21; 14:25; 15:25; 25:22; 15:13).

Bardzo dobry mecz kontrolny rozegrały kadetki z gminy Golub – Dobrzyń. Ich rywalkami była ekipa przygotowująca się właśnie do akademickich mistrzostw województwa. A gałczewianki mają przed sobą turniej barażowy który 28 – 29 stycznia odbędzie się we Włocławku. W pierwszym secie wyraźną przewagę miały rywalki. Było już 5:0 dla zespołu z Torunia. Na szczęście później Kopernik zaczął zmniejszać tą różnicę. Wynik zmieniał się na 10:7; 15:11 a potem 20:16 dla drużyny z Torunia. Jednak gałczewianki już nie były w stanie zniwelować kilku punktowej przewagi i ostatecznie przegrały różnicą czterech punktów.

W drugim secie od samego początku prowadził Kopernik. Było 2:5; 6:10 a potem 10:15 dla ekipy z Gałczewa. Potem przewaga Kopernika wzrosła do siedmiu punktów a w konsekwencji całego seta wygrały do 14.

W trzecim secie był podobny przebieg gry. Najpierw 3:5 dla Kopernika, potem 6:10; 10:15; 12:20 i w końcu wygrana do 15.

W czwartym dały się odczuć wahania formy ze strony zespołu z Gałczewa. Najpierw to torunianki prowadziły 5:3. Później było 6:10 dla Kopernika i 13:15 dla ekipy z Gałczewa. Później jednak do głosu doszedł AZS. Wynik zmienił się na 20:18 dla studentek które ostatecznie pokonały Kopernika 25:22.

W tie breaku początek był dla rywalek. Prowadziły 5:4 a przy przejściu były 8:6 dla AZS. Później było 10:9 dla AZS-u. Ostatecznie pomimo ambitnej gry ze strony dziewcząt Kopernika rywalki wygrały tie breaka i cały set do 13. Ale pomimo porażki zespół Kopernika można pochwalić za zaprezentowaną dzisiaj postawę z zespołem który był w końcu o kilka lat starszy od dziewcząt z kategorii kadetka.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Patrycja Różalska, Andżelika Różalska, Paulina Kopczyńska, Natalia Kopczyńska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Agata Makowska, Joanna Dąbrowska, Jolanta Gajewska, Maria Kudrej.