24 stycznia 2017 - młodziczki - Włocławek

Gałczewianki zmiażdżyły rywalki

Dziewiąty w tym sezonie turniej ligowy rozegrały młodziczki Kopernika Gałczewo.

Tym razem dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń walczyły we Włocławku na szczeblu trzeciej ligi.

Wyniki. Culmen II Chełmno – Kopernik 0:2 (16:25; 16:25). UKS Czwórka Flormet Włocławek - Kopernik 0:2 (9:25; 14:25).

Bardzo udany był dla młodziczek Kopernika dziewiąty w tym sezonie turniej. Tym razem w dzień powszedni udały się do Włocławka. Zmierzyły się tam między innymi z drużyną UKS Czwórka z którą do tej pory grały już trzy razy w tym dwukrotnie przegrały. Jednak tym razem nie pozostawiły złudzeń przeciwniczkom i rewelacyjnej grze powróciły do drugiej ligi.

W pierwszym mecz z zespołem z Chełmna początek był dla rywalek. Przeciwniczki prowadziły 5:2. Ale później gałczewianki doszły do głosu. Wynik zmienił się na 8:10 a później 12:15. Od stanu 16:20 dla Kopernika rywalki nie zdobyły już ani jednego punktu.

W drugim secie dominacja Kopernika była bezapelacyjna. Gałczewianki prowadziły 1:5 a później 4:10. Nie oddały już tej wyraźnej przewagi i również wygrały do 16.

Początek drugiego meczu był bardzo dobry a zarazem zaskakujący dla Kopernika. Dzięki bardzo silnej i celnej zagrywce oraz doskonałej grze w obronie bardzo szybko objęły wyraźne prowadzenie. Było 2:5; 3:10 a później 4:15 dla gałczewianek. Przy stanie 5:20 było już wiadomo że set jest wygrany. Kopernik zwyciężył do 9.

W drugim sytuacja była niemalże podobna. Znowu bardzo silne i celne zagrywki dziewcząt z Gałczewa dały im prowadzenie 0:5; 2:10 a potem 6:15. Pod koniec seta rozluźnione gałczewianki pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie kilku punktów. Drugiego seta wygrały do 14.

Był to bodajże najlepszy turniej rozegrany przez nie w tym sezonie. W tej chwili już na pewno będą na siódmym miejscu w końcowej tabeli rozgrywek. To najwyższe miejsce jaki klub zajmie w tej kategorii wiekowej w historii swojego istnienia. A w sobotę 18 lutego czeka ich dziesiąty czyli przedostatni w tym roku turniej. W nim ich rywalkami będą dwie potęgi województwa: Pałac I Bydgoszcz oraz WTS Włocławek. Nie wykluczone że ten turniej odbędzie się hali gimnazjum w Gałczewie.

KOPERNIK: Julia Kwiatkowska, Dominika Różańska, Agata Foksińska, Aleksandra Rydzińska, Julia Dudkiewicz, Dominika Kołodziejska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Agata Makowska, Paulina Kopczyńska, Patrycja Różalska.